Justin Bieber. Tikėk! / Justin Bieber’s Believe


Premjera: Gruodžio 19, 2013Justin Bieber's Believe
Premjera Lietuvoje: Sausio 3, 2014
Kino platintojas: Incognito Films, UAB
Indeksas: N7
Trukmė: 90 min.
Žanras: Dokumentinis, muzikinis
Šalis: JAV
Režisavo: Jon M. Chu
Vaidina: Justin Bieber, Scooter Braun, Ryan Good, Usher Raymond, Pattie Mallette

IMDB – 1.5/10
RottenTomatoes – 50/100
Metacritic – 39/100

Filmo biudžetas – 5 000 000 $

Filmo pajamos – 5 595 00 $

Siužetas

Believe“ – Justino Bieberio 2012 m. išleisto itin sėkmingo albumo ir vėliau sekusio koncertų turo pavadinimas. Tuo tarpu naujasis filmas tęsia tai, kas buvo pradėta 2011 m., kai ekranuose pasirodė muzikinė juosta „Justin Bieber: Never Say Never“ – jis ir toliau pasakoja apie paauglio širdžių ėdiko gyvenimą scenoje ir už jos ribų. Jau kurį laiką pats Justinas skelbia „Twitter‘yje“ trumpus vaizdo klipus iš naujojo projekto. Tad jau dabar galima tvirtinti, jog gerbėjos tikrai nenusivils. Jos išvys ne tik atlikėjo pasirodymus turo koncertuose, bet ir iš pirmų lūpų sužinos viską apie šio talentingo paauglio kelią į šlovę..

Buvaukine.lt sako:

„Bieberis, koncertai ir barzda“

Režisierius Jonas M. Cho, savo holivudinę kino kūrėjo karjerą pradėjęs su šokių projektu „Šokis hip hopo ritmu 2. Gatvės“ ir lygiai prieš metus kino ekranuose pasirodžiusiu „Eilinio Džo“ tęsiniu, antrą kartą imasi bendradarbiavimo su šių dienų mažų mergaičių pop dievaičiu Justinu Bieberiu, pristatydamas jo antrą dokumentinį filmą/koncertą.

Kino kūrėjas su didele prodiuserių komanda imasi antros misijos pavergti dar didesnę dalį jaunuolių su žymiai paaugusio, labiau subrendusio ir iš skandalų neišlipančio paauglio koncertinio turo gyvenimo akimirkomis.

Apie ką mes čia…

Koncertinio turo „Believe“ (Tikėk) metu daugelio mėgstamas ir kartu nekenčiamas populiariosios muzikos atlikėjas Justinas Bieberis patiria daug skaudžių ir linksmų akimirkų. Jis bendrauja su gerbėjais, dalinasi savo išgyvenimais ir prisimena, jog jis yra dar tik vaikas, kuriam visas gyvenimas dar tik prieš akis.

Kūrinio vidus

Jonas M. Cho, kaip kino kūrėjas, labai jau vingiuoja. Karjerą pradėjęs su visai neblogu žinomos franšizės tęsiniu, smuko į patį dugną su pirmuoju filmu apie Justiną Bieberį, kuris tebuvo pasityčiojimas iš gerbėjų. Žadėtas koncertas virto muilo opera su surežisuota drama, kurioje buvo galima pamatyti puikiai suregztą prodiuserių planą dar labiau pasipelnyti iš naivių paauglių. Tiksliau, iš jų tėvų kišenių. Pernai pasirodęs „Eilinis Džo. Kerštas“, dėl kurio buvo net labai baisu, tapo geriausiu kino kūrėjo darbu, ir šiuo atveju matome identišką situacija kaip ir su pirmomis juostomis. Šį sykį nuosmukis buvo netgi didesnis, nes naujas filmas tapo žymiai prastesnis kokybės atžvilgiu. Liko tik prodiuserių pastangos pasipelnyti.

Filmą reikėtų priskirti prie dar vieno reklaminio Justino Bieberio prodiuserių sugalvoto žingsnio, nes netgi kalbant apie dokumentikos žanrą, tai visiškai nykus ir nedetalus pasakojimas, o ir koncertu tai sunku pavadinti. Prisiminus 2013 metų patį didingiausią koncertinį filmą su Metallica priešaky ir pasižiūrėjus šitą pasišaipymą (kitaip sunku apibūdinti šį filmą), iškyla klausimas – kodėl taip nekenčiami gerbėjai, kad kiekvieną kartą pristatomi vis prastesnės kokybės produktai? Galima galvoti, jog filmo kūrėjai ir pats atlikėjas supranta, jog gerbėjai bėgte bėgs į kino teatrus, kad dar kartą pamatytų savo dievaitį didžiajame ekrane, nors ir nesužinos nieko naujo. Akivaizdus pasityčiojimas iš naivių paauglių ir vaikų.

Šnekant apie kūrinio vidų, iš karto pamatome visiškai surežisuotus dialogus ir pokalbius apie nieką. Bieberis neparodo savęs iš naujos perspektyvos, o visi jį lydintys skandalai tėra dar vienas reklaminis triukas, siekiant atkreipti į save daugiau dėmesio. Žvaigždė juk gęsta, o reikia dar tiek padaryti, tiek daug maišų pinigų sukrauti. Filmo metu tą ir matome – labai nenuoširdų pasakojimą apie žmogų, kurio paauglystė buvo sugriauta. Žinoma, vaikinas smarkiai degraduoja pasiduodamas visokioms pagundoms ir atsiprašo gerbėjų. Viskas atrodo labai graudžiai, ir, iš to, ką kasdien matome žiniasklaidoje, galima suprasti, jog jo laukia panaši ateitis, kaip Lindsay Lohan arba jau visiškai smukusios ir vien tik šleikštulį keliančios Miley Cyrus.

Koncerto akimirkos taipogi atrodo nelabai kaip. Toks jausmas, kad bet kaip sulipdytų kadrų ir kelių dainų turėtų užtekti nudžiuginti filmo belaukiančių mergaičių. Net pasiklausius jo dainų, iš kurių keletas skamba visai padoriai, jos visiškai nedera prie bendro juostos konteksto. Žinoma, čia jau montažo klaidos, tačiau scenarijus filmui parašytas labai prastai. Galiausiai, jam nebejaučiamas joks gailestis, o kalbant apie barzdas ir ūsus tik ima juokas. Vaikas su plaukeliais ant veido. Nejaugi toks brendimas ir yra svarbiausias jauno žmogaus gyvenime? Pokalbiai apie jo pasikeitimą ir žingsnius į suaugusį gyvenimą telieka pokalbiais. Žmogus, kaip jau minėta anksčiau, neturėjo normalios paauglystės, todėl apie kokį nors brendimą sunku kalbėt. Kūrėjai tiesiog persistengė su tokia neskania ir per daug pasaldinta drama.

Techninė juostos pusė

Techniškai filmas patrauklus akiai, bet taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio.

Pirmiausia, pats garso takelis, kuris turėtų įkaitinti, visą laiką skambėti pristatant Bieberio pranašumą scenoje, atrodo blankiai. Kelios dainos skamba neblogai, o bendras kontekstas tiesiog nieko vertas. Netgi koncertinių akimirkų metu muzikinė palyda atrodo žymiai prasčiau nei pirmoje juostoje. Vienintelis kas gelbėja, tai visai pakenčiamas garso montažas, kuris bent jau keliose vietose skambėjo labai įtikinamai ir tenka pripažinti – stipriai. Visa kita – tik dar vienas pasityčiojimas.

Antra – filmo montažas skurdus, jo dėka nesimato jokio ryšio tarp rodomų bendrų kadrų iš turo, pokalbių scenų ir koncerto. Viskas pateikiama taip chaotiškai, jog filmas iš karto praranda žavėsi. Vizualiai ir techniškai jis turėtų būti nepriekaištingas, visgi žiūrovams reikia judesio, o ne monotoniškai pateikiamų scenų. Juokingai atrodo, kai gerbėjos jau pradeda įsijausti į rodomą vaizdą iš koncerto, o jis staiga nutrūksta. Tokiais būdais parodoma nepagarba žiūrovui.

Aktorių kolektyvinis darbas

Filmas kupinas visokiausių įžymybių ir šou verslo ryklių, pasakojančių apie Justino Bieberio sėkmės receptą ir jį, kaip sensaciją. Iš vienos pusės galima pritarti, iš kitos – tai irgi apgalvotas reklaminis žingsnis. Visi mes puikiai suprantame, jog su kiekvienais metais šio svajonių jaunikio žvaigždė ges, nes jo muzika neturi jokios didesnės vertės, o tuo pačiu jis nėra labai išskirtinis tame, ką daro.

Kolektyvinis žinomų atlikėjų Usher, Will.I.Am, Nicki Minaj, Big Sean ar Ludacris pasirodymas kelia labai dideles abejones dėl natūralumo, o ką jau kalbėti apie patį juostos žvaigždūną Justiną. Nustatęs labai rimtą veido išraišką ir bandantis manipuliuoti savo gerbėjais iš įvairiausių pozicijų jis parodo, kad net negeba suvaidinti savęs. Žinoma, gerbėjai to niekada nesupras ir nepamatys, kol nenusiims rožinių akinių ir neišeis į gatvę pabendrauti su tikrais žmonėmis, o ne su „Belieberiais“, besislepiančiais už kompiuterių ekranų.

Verdiktas

„Justin Bieber. Tikėk!“ – tai dar vienas pasišaipymas iš žiūrovų ir tuo pačiu iš gerbėjų, pristatant antrarūšį ir varginos kokybės produktą. Filmas tiesiog įvyniotas į gražų ir patrauklų akiai foną, kuris išsisklando ore vos tik prasidėjus pirmai juostos rodymo minutei.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 1/10

Techninė juostos pusė – 2/10

Aktorių kolektyvinis darbas – 1/10

Bendras vertinimas: 1/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2014-01-05, in Dokumentika. Bookmark the permalink. 8 Comments.

 1. Na,dabar pasipils kvailokų paaugliukių ir mergaičių pasipiktinimo banga.:D

 2. Breiknekas

  to ir laukiam 😀

 3. as suprantu, kad tai tikrai prastas filmas ir as pats nesiruosiu jo ziuret, bet ar ,parasydamas jam vieneta, nebandai tiesiog isiteikti tavo recenziju skaitytojams, kuriu didzioji dalis tiesiog be jokios paaiskinamos priezasties nekencia visu paaugliu dievaiciu (Miley Cyrus, JB, 1D ir pan)? manau, kad siuzeta ivertindamas vienetu gal ir nesuklydai, bet kolektyviniame aktoriu darbe ir technineje juostos pusej turbut sugebetum surast kazka bent kiek teigiamo, verto bent pora balu geresnio ivertinimo. manau, kad tavo neapykanta siam filmui yra ne iki galo pagrista, jai daug itakos turejo aplinkiniu ir visos visuomenes nuotaikos ir neigiami komentarai Bieberio atzvilgiu.

  • Filmas tikrai prastas. 🙂 Asmeniskai man, kinas tai daugiau nei pramoga, o tokie projektai tik tersia kino sales. 🙂 Jeigu noreciau suvaryti 1D, suvaryciau juos irgi, taciau ten visai padoriai ivertinau. Nuo kokybes priklauso vertinimas. Man nepatinka tokia akivaizdi “chaltura”. 🙂

 4. Breiknekas

  tai jis techninej juostos pusej ir rado gera dalyka – keleta minuciu STIPRAUS darbo. uz tai ir skyre vienete

 5. bet tai jeigu tavo ivertinimai priklauso nuo tuometinio tavo noro “suvaryti” ar “nesuvaryti” filma, tai reiskia, kad visi tie tavo skiriami baliukai yra labai subjektyvus dalykas. nesuprantu, kodel reiktu didziuotis situo saliskumu. manau, kad kino kritikas turi siekti kuo didesnio objektyvumo vertindamas bet koki kurini.

  • Oi ne, filmus as pasiziuriu anksciau nei visas pasaulis (kritikai, ziurovai itt.), turiu tokia galimybe, todel visada pasiziuriu objektyviai. Siam filmui nenorejau rasyti apzvalgos, nes jis to nevertas, bet kai gavau nemazai prasymu, teko nusileisti. Visi jau seniai zinojo, kiek jam daviau balu. 🙂 Kai kurejui rankos auga ne is tos vietos, tai cia jau ne mano beda. Tegul ponas Cho su prodiuseriais pasiziuri Metallicos koncerta. Va taip turi atrodyti kokybiskas filmas/koncertas, o ne tai, ka jie parode gerbejams.

 6. Mano galva,kritika šiame tinklapyje pakankamai objektyvi ir teisinga.Tie kas mėgsta,vertina ir supranta gerą kiną manau turėtų pritarti..
  Būna,man taipogi norėtusi pasiginčyti dėl kai kurių vertinimų,tačiau bendrame kontekste labai jaučiasi,kad rašo žmonės žinantys apie kiną penkiagubai daugiau už visus šiuos purkštautojus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: