Ledo šalis / Frozen


Premjera: Lapkričio 27, 2013Frozen
Premjera Lietuvoje: Sausio 3, 2014
Kino platintojas: Forum Cinemas, UAB
Indeksas: V
Trukmė: 102 min.
Žanras: Animacija, nuotykių
Šalis: JAV
Režisavo: Chris Buck
Vaidina: Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad, Santino Fontana

IMDB – 8.1/10
RottenTomatoes – 89/100
Metacritic – 76/100

Filmo biudžetas – 150 000 000 $

Filmo pajamos – 544 416 204 $

Siužetas

Arendelo šalyje vyrauja amžina žiema, o jos gyventojai jau nebe prisimena, kada veidą glostė šilti saulės spinduliai. Tačiau sniegas šią šalį dengia ne šiaip sau. Tai merginos vardu Elsa burtai – kadaise nuostabią karalystę, pavertė balta dykyne.

Buvaukine.lt sako:

„Besmegenis ir kompanija“

Vis dažniau animacijos žanrą okupuoja puikūs animatorių duetai, kurie savo skirtingomis vizijomis galiausiai gauna neregėto grožio rezultatus. Ne išimtis ir šis naujas kino kompanijos „Disney“ projektas, už kurio vairo atsistojo animacinių filmukų „Tarzanas“ ir „Ant bangos“ kūrėjas Chrisas Buckas bei „Ralfo griovėjo“ prodiuserė Jennifer Lee.

Naujai suburta komanda kviečia įvairaus amžiaus žmones pasimėgauti sniego kupinos šalies vizija, kurioje kaip ir pridera „Disney“, dominuoja draugystė, meilė ir begalė gražiausių ir originaliausių muzikinių kūrinių.

Apie ką mes čia…

Nekalta Elzos išdaiga, virsta labai rimta problema visai karalystei. Šalis užšalo ir vienintelis būdas grąžinti jos buvusį grožį slypi pačioje kaltininkėje, todėl jos sesuo, princesė Ana, išsiruošia į kelionę rasti pabėgusią sesę. Varginantis žygis galiausiai virsta tikru išbandymu Anai ir ją lydintiems bičiuliams.

Kūrinio vidus

Hanso Kristiano Anderseno pasakų motyvais sukurta begalybė animacinių filmukų ir vaidybinių filmų, tačiau jų populiarumas visiškai negęsta, o žiūrovai maloniai eina pasigrožėti naujausiomis knygų vizijomis. Galime prisiminti, jog ne taip seniai, lygiai prieš metus pasirodė rusų pasaka „Sniego karalienė“, pagal tuos pačius motyvus kaip ir šis „Disney“ projektas, tačiau mūsų kaimynų filmas nesulaukė itin didelio susidomėjimo, ko nepasakysi apie aptariamą amerikiečių produktą.

Kaip ir visi „Disney“ studijos animaciniai projektai, taip ir šis, spinduliuoja vien tik pozityvia, gėrio kupina energija, kuri užkrečia salėje sėdinčius žiūrovus jau nuo pat pirmų filmo akimirkų. Juosta orientuota į bet kokio amžiaus žiūrovą, tačiau joje nepastebima jokio vulgarumo, kas tikrai būdinga naujausiems animacinio žanro atstovams. Juosta pilna puikaus veiksmo, kuris virsta į labai žavingą nuotykį po užšaldytą šalį bei žinoma puikiausių ir įsimintinų personažų, kurie neleidžia filmą žiūrintiems žmonėms atsikvėpti nuo juoko.

Juostos varikliu kaip ir dažniausiai būna, tampa ne pati Andersono sukurta istorija, kurią šiek tiek perfrazavo kino kūrėjai, o charizmatiški veikėjai. Žinoma, didžiausias dėmesys skiriamas besmegeniui Olafui, kuris savo išdaigomis ir labai jau įkyriu charakteriu verčia iš koto. Labiausiai vykęs filmo personažas, į kuri žiūrint net po labai blogos dienos atsirastų šypsena veide. Veikėjas simbolizuoja optimizmą, kurio taip kartais trūksta realiame gyvenime, todėl pasižiūrėjus į jį galime pamatyti laimės paveikslą. Kiti filmo herojai, kaip princesė Ana ir Kristofas su Svenu puikiai papildo besmegenio sukuriamą chaotišką veiksmą, o ir savo dainomis pakelia juostos kartelę. Bendras vaizdas labai primena tų pačių kūrėjų „Ilgo plauko istoriją“, kuri išties tapo vienu maloniausių studijos atradimu per daugelį jos gyvavimo metų. Išties smagu, jog kūrėjams netrūksta fantazijos įgyvendinti visų žinomų pasakų naujame pavidale. Tuo pačiu gauname kokybišką ir originalų projektą, kuris, matyt, rungsis dėl geriausios metų animacijos titulo Kino Akademijos apdovanojimuose.

Siužetinės linijos pateikimas labai greitas ir visiškai nenuobodus, kiekviena filmo scena pripildyta visokiausių staigmenų žiūrovui ir kas svarbiausia, jog kai pasibaigia filmas, norisi vėl atsidurti šioje kerinčioje ledo šalyje, kuri leidžia sušilti akims ir protui, bežiūrint dar vieną nuostabų studijos „Disney“ darbą.

Techninė juostos pusė

Kruopštus „Disney“ animatorių darbas pasimato ir šiame filme, kurį daugybė kino ekspertų vadina šedevru. Labai detaliai ir, žinoma, labai sunkiomis pastangomis jiems pavyko išgauti tokį kerintį juostos foną, o ypač sniegą, kuris labai efektingai susižiūri trimatėje erdvėje. Pats 3D, į kurį konvertuota šį juosta, irgi vertas pagyrimų, nes bendras filmuko vaizdas itin apčiuopiamas akimis.

Garso takelis, kurį sudaro personažų dainuojamos dainos, irgi priduoda savito žavesio bendram juostos kontekstui, o foninė muzikinė palyda, leidžia dar ir pajausti tikro nuotykio jausmą. Nuotaikingas garso takelis irgi tampa vienu iš pagrindinių kaltininkų išgaunant tokią pozityvią filmo atmosferą.

Garso montažas puikiai suderintas su filme dominuojančia muzikine dainų palyda ir rodomu veiksmu, kuriame tikrai netrūksta efektingų ir nutrūktgalviškų akimirkų. Tokie kūrėjų kokybiški sprendimai, leidžia patirti tikrą malonumą, salėje persikeliant mintimis į ledo šalį.

Aktorių kolektyvinis darbas

Jeigu kas nors pasirinks eiti žiūrėti filmuką originalo kalba, tai padarys labai gerą sprendimą, nes originalo kalba pasijaučia visas juostos grožis, besiklausant puikiausių aktorių, kurie įgarsino nuotaikingus veikėjus. Lietuviškas variantas pernelyg nykus, šaltas ir, svarbiausia, monotoniškai įgyvendintas. Jeigu atmesti dar dainas, viskas būtų patenkinama, tačiau kai pradeda dainuoti veikėjai, šarmas dingsta, pasipila bedvasės melodijos ir giedojimai, kurie užgožia tikrą „Disney“ kūrėjų darbą. Išties vienas silpnesnių lietuviškų įgarsinimų, kurį teko girdėti per keletą metų.

Verdiktas

„Ledo šalis“ – tai stulbinančio vizualinio grožio animacinis studijos „Disney“ filmukas, kuriame apart nepriekaištingai pavaizduoto fono, atsiranda vieta ir sodriam humorui, pozityviai atmosferai ir naujiems bičiuliams bei jų nuotykiui, kuris virsta į puikiausią pramogą, skirtą bet kokio amžiaus žiūrovui.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 9/10

Techninė juostos pusė – 10/10

Aktorių kolektyvinis darbas – 7/10

Bendras vertinimas: 9/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2014-01-03, in Animacija. Bookmark the permalink. 8 Comments.

  1. Kur ‘Believe’ recenzija? 😀 Norisi pasijuokt is faniu verksmu 😀

  2. Directionai matyt labiau patinka ;DDD

  3. Anonymous

    as kritikus skandinciau….

  4. Dėl įgarsinimo paprieštaraučiau. Šį syki Lietuviai puikiai atliko savo darbą. Kad ir pvz.: daina Disney’s Frozen “Let It Go” Sequence Performed by Idina Menzel originalas ne koks lyginant su lietuvės atlikimu,čia puikus balsas, labai švariai atlikta.

  5. Senai nemačiau tokio gražaus, šilto ir nuostabaus animacinio filmo. Nuvedžiau dukrą pažiūrėti, o išėjau pats išsižiojęs. Tikrai dar ne kartą žiūrėsim ir kitiems rekomenduosim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: