Paskutinį kartą Vegase / Last Vegas


Premjera: Lapkričio 1, 2013, 2013Last Vegas
Premjera Lietuvoje: Lapkričio 8, 2013
Kino platintojas: Acme Film, UAB
Indeksas: N13
Trukmė: 105 min.
Žanras: Komedija
Šalis: JAV
Režisavo: Jon Turteltaub
Vaidina: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline, Mary Steenburgen

IMDB – 6.7/10
RottenTomatoes – 44/100
Metacritic – 48/100

Filmo biudžetas – 28 000 000 $

Filmo pajamos – 33 531 000 $

Siužetas

Nuo pat vaikystės Bilis, Arčis, Padis ir Semas buvo neišskiriami bičiuliai. Laikas bėgo, bičiuliai sukūrė šeimas, jų gyvenimai pradėjo tekėti sava vaga. Vienintelis Bilis liko ištikimas viengungystei. Tačiau ateina metas, kai net užkietėjęs viengungis randa tą vienintelę.

Buvaukine.lt sako:

„Senjorai irgi moka šėlti“

Nuotykių ir pasakų žanro specialistas, režisierius bei prodiuseris Jonas Turteltaubas, žinomas visu pirmą iš tokių juostų, kaip 2000 metų hito „Vaikis“, dviejų „Kodas Lobiai“ dalių ir „Burtininko mokinio“ pristato savo pirmą per daugelį metų komedijos žanro filmą.

Kino kūrėjas kviečia apsilankyti pašėlusiame ir kartu nuotaikingame vakarėlyje su keturiomis kino legendomis, kurios parodys, kaip reikia švęsti bernvakarius.

Apie ką mes čia…

Meilei amžius neturi jokių ribų, todėl nenuostabu, kad šis jausmas gali ateiti netikėtai, kaip tai atsitiko Biliui. Vyrui jau seniai suėjo šeštas dešimtmetis, tačiau jis tik dabar atrado savo laimę jaunesnės palydovės glėbyje ir pasiruošė ją vesti. Bilis suruošia bernvakarį, į kuri pakviečia tris geriausius savo draugus. Senukų gvardija pasirengusi dar vieną kartą pašėlti ir prisiminti senus gerus laikus.

Kūrinio vidus

Vienintelė mintis, kuri kamavo visą laiką prieš filmo peržiūrą buvo tokia, kad kūrėjai nepasišiukšlintų ir nepristatytų dar vieno „Bernvakario Vegase“. Režisierius, specializuojantis tik šeimyniniuose filmuose suteikė puikią garantiją, jog vulgarumo ribos bus išlaikytos ir galiausiai pasižiūrėjus juostą tapo aišku, kad kino kūrėjas ištesėjo savo pažadą prieš žiūrovus, nepritaikyti „tualetinio humoro“ filme, o pati juosta tuo pačiu pranoko visus lūkesčius.

Juostos siužetas gana banalus, bet nuo to nenukenčia pati istorija ir jos patiekimas bendruose pasakojimo rėmuose, nes prisodrintas geru humoru filmas pakelia nuotaiką ir nuteikia labai pozityviai peržiūrai, kurios metu apsieinama be vulgarių dialogų, keiksmažodžių ir svarbiausia – be klišinio bernvakario pavaizdavimo, kuriame dominuoja vien tik narkotikai ir nuogos merginos. Solidiems vyrams surengtas pašėlęs, tačiau gana adekvačiai prasmingas vakarėlis, kuris priduoda jiems energijos ir jaunatviškumo jausmo. Kiekvienas iš mūsų buvome ar esame jauni, tačiau atėjus solidžiam amžiui subręstame ir bandome elgtis rimčiau, tačiau kartas nuo karto tikrai nepakenktų tokie draugų susitikimai, pasiliksiantys atmintyje labai ilgai.

Visas filmo humoras orientuotas pasišaipyti, bet gerąją to žodžio prasme iš senatvės, todėl kuriozinės situacijos ir veikėjų veiksmai prajuokina, kad galima apsieiti ir be šmaikščių dialogų, kurių, deja, čia išties mažai. Kiekvienas veikėjas irgi neša savyje tam tikrą vaizdą ir jų charakterių atmindys parodo senatvės progresą. Jaunatviškai nusiteikęs Bilis, kurio laukia jauniklė žmona, visko bijantis ir depresuojantis Arčis, susimastęs ir ramybę įvaldęs Padis bei savyje užsiskleidęs ir norintis išsivaduoti nuo vienatvės Semas. Puikus kvartetas, galintis papuošti bet kokią šventę, todėl nenuostabu, jog režisierius pakvietė suvaidinti tokius vaidmenis kino legendas.

Pasibaigus filmui jaučiamas pozityvus jausmas, kuris lydi ilgą laiką išėjus iš kino salės. Keista iš tikrųjų, kad toks gana banalus ir tuo pačiu šiltas filmas suteikia tiek daug džiaugsmo. Jeigu bent dalis išleidžiamų komedijų būtų tokios, tai ir žanras nedegraduotų vulgarumo epidemijoje.

Techninė juostos pusė

Vienu esminių viso filmo techninės pusės aspektų tampa garso takelis, kuris nuteikia puikiai kelionei komedijos link, o muzikinė palyda ir kiekviena kompozicija priduoda atskiro žavesio rodomoms scenoms.

Operatorius irgi įnešė savo nemažą „trigrašį“ į filmo kokybiškumą. Kiekviena scena pateikiama taip, lyg galima būtų pajausti visą vakarėlio jausmą ir prie jo prisiliesti. Efektingos scenos klubuose perkelia mus į prabangų muzikinį klipą, kuriam vadovauja keturi žilstelėję šturmanai.

Filmo montažas neblogas irgi. Juosta nepraranda istorijos eiliškumo, nereikia ieškoti kokių nors paaiškinimų dėl rodomų nesusipratimų ir svarbiausia, jog viskas pateikiama labai žvaliai, todėl apie kokį nors nuobodulį net nereikia šnekėti.

Aktorių kolektyvinis darbas

Keturios kino ikonos ir legendiniai, visų mylimi aktoriai, susibėga į vieną filmą. Čia jau didžiausias argumentas, kodėl šį filmą reikia pasižiūrėti kine ir tik jame.

Vaidybos genijus Robertas De Niro nepraranda savo iškalbingo žavesio ir mafijoziškų manierų, kas pasimato viso filmo eigoje, todėl vien bežiūrint į jo sukurtą veikėją, pasidaro tiesiog smagu, o kartu nostalgija ateina, kurios metu iškyla prisiminimai apie jaunesnius aktoriaus metus ir kai jis karaliavo kino ekranuose.

Morganas Freemanas irgi vienas iš pačių unikaliausių pasaulio aktorių, kurio balsas skamba lyg tikra arija. Puikus ir gana šmaikštus personažas, linksminantis filmo metu nuo pradžios iki jo galo.

Seniai matytas kino ekranuose Kevinas Kline‘as irgi nenuvilia. Smagus ir be proto šarmingas vyras, kuris papuoštų bet kokį filmą vien tik savo buvimu.

Michaelis Duglasas taip pat vertas pagarbos, ypač atsižvelgus į tai, jog aktorius nugalėjo vėžį ir išsiskyrė su savo psichopate žmona. Sunkus gyvenimo etapas neleido aktoriui liūdėti ir jis pasirodė gana iškalbingai šiame filme. Jo vaidmuo – tai lyg jo paties atgimimas gyvenimui. Prieš jį atsiveria visi horizontai, todėl labai malonu matyti jį tokį, koks jis yra filme.

Antraplanių aktorių labai daug ir žinoma, gana žinomų veidų, tačiau jie neturėjo jokių šansų prieš legendinį ketvertą, nors ir nieko nesugadino, todėl labai neutraliai galima priimti kiekvieną filme pasirodantį žmogų.

Verdiktas

„Paskutinį kartą Vegase“ – tai labai pozityviai nuteikianti istorija apie keturių draugų gyvenimo kryžkelius ir norą pasijausti vėl jaunais, sudalyvaujant didžiausiame jų gyvenimo bernvakaryje, kuris lydimas nuostabių kino legendų pasirodymų, nuotaikingos siužetinės linijos ir sodraus humoro, be kokių nors vulgarumo žymių.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 6/10

Techninė juostos pusė – 7/10

Aktorių kolektyvinis darbas – 8/10

Bendras vertinimas: 7/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2013-11-10, in Komedija. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: