Turbo / Turbo


Premjera: Birželio 6, 2013Turbo
Premjera Lietuvoje: Spalio 18, 2013
Kino platintojas: Theatrical Film Distribution, UAB
Indeksas: V
Trukmė: 95 min.
Žanras: Animacija
Šalis: JAV
Režisavo: David Soren
Vaidina: Ryan Reynolds, Paul Giamatti, Michael Peña, Samuel L. Jackson, Luis Guzmán

IMDB – 6.3/10
RottenTomatoes – 66/100
Metacritic – 58/100

Filmo biudžetas – 135 000 000 $

Filmo pajamos – 206 282 250 $

Siužetas

Netikėtai, vieną dieną sraigiui Turbo nutinka keistas nutikimas… Ir jis įgyja super galių! Štai tada sraigius supranta, kad išmušė jo gyvenimo valanda! Jis iškvies į kovą savo idealus ir parodys, kieno kiaute dega karščiausia ugnis! Kieno kiautas urzgia garsiausiai. Ir kieno kiaute sproginėja žiežirbos!

Buvaukine.lt sako:

„Nitro“

Ilgametis kino studijos DreamWorks Animation ir trumpametražių filmukų kūrėjas Davidas Sorenas, pagaliau debiutuoja plačiuosiuose kino vandenyse bei pristato pašėlusiai patrakusį animacinį projektą, kurį palygina netgi su „Greitų ir įsiutusių“ franšize.

Režisierius kviečia pamatyti šiltą pasakojimą apie amžino svajotojo dalią, kurio gyvenimas kardinaliai pasikeičia, kai jam tenka garbė išpildyti savo didžiausią gyvenimo svajonę.

Apie ką mes čia…

Turbo – eilinis sraigius darboholikas, priklausantis savo rūšies ekosistemai. Nuo ankstyvo ryto iki sutemų jis dirba ir dirba, tačiau kartu jo širdį aplanko ir malonios akimirkos. Turbo svajoja tapti greičiausiu pasaulio lenktynininku, bet, žinoma, tai visiškai neįmanoma, todėl tenka vėl kęsti nemalonų gyvenimo būdą su kitais savo gentainiais, kol galiausiai vieną dieną, per nelaimingą atsitiktinumą, Turbo įgauna neregėtos jėgos. Nuo šiol jis sieks įrodyti ne tik sau, bet ir visiems tiems, kurie iš jo šaipėsi, kad jis greičiausias pasaulyje.

Kūrinio vidus

Animacija labai platus ir didelis žanras, kuriame galima įgyvendinti bet kokią idėją, tačiau pasižiūrėjus į paskutinius šio unikalaus žanro projektus, pasidaro aišku, kad ir kūrėjams pristingsta fantazijos. Tuo pačiu žiūrovai privalo matyti dar vieną, identiško siužeto filmą, tik, žinoma, su visiškai skirtingais veikėjais. Šį kartą lygiai toks pats likimas sulaukė DreamWorks studijos, kuri parodė analogišką, neseniai kino ekranuose karaliavusio filmo „Sparnai“ mintį.

Ką gi, vėl gauname nevykėlį svajotoją, kurio svajonė yra šimtą kartų didesnė už jį patį. Iš vienos pusės juokinga, kad sraigius tampa greituoliu, iš kitos, net labai banalu, jog kūrėjai nesugalvojo kažko didingesnio. Galiausiai filme matome labai stereotipišką mąstymą, kuriame parodomi logiškai nesuderami su savimi dalykai. Žiūrint rimčiau į kontekstą, galima suvokti kūrėjų mintį apie išskirtinumą ir išlindimą nuo sudarytų socialinių masės rėmų, bet tokios užslėptos mintys, bus sunkiai suvalgomos mažiausių žiūrovų, kuriems šis filmukas labiausi skirtas.

Humoro prasme filmukas pagirtinas, nors žinoma tenka pripažinti ir tą faktą, kad viskas sukurta pagal žanro klišes. Rimtai, netgi visi veikėjai atitinką tam tikrus standartus nuo A iki Z. Nevykėlis, kvailys draugas, visko bijantis ir patarimus dalijantis veikėjas, priešai ir priešų pakalikai. Juoko daug, tačiau jis nėra visiškai nuoširdus, nes tiesiog nieko originalaus nepamatome. Dialogai irgi nėra išskirtiniai, tačiau bent jau vaikams jie puikiai pritaikyti, nes jaučiasi šioks toks moralas visos siužetinės linijos eigoje. Šilumos netrūksta, žinoma, svarbiausia, kad bent jau čia nesugebėta sukurti kažko vulgaraus, kas šiuo metu madinga animaciniuose projektuose.

Filmukas, kaip ir jo pavadinimas, labai greitas. Nenuobodus, žaibiškas, smagus. Tas ir gelbėja, matyt, nuo tam tikrų kitų panašių projektų kopijavimo, todėl einant link finišo tiesiosios suprantame, jog gauname visai neblogą dublikatą, kuris praskaidrins nuotaiką, tiek jaunesnio amžiaus žiūrovams, tiek jų vyresniems palydovams.

Techninė juostos pusė

DreamWorksai visada labai kruopščiai ir negailėdami pinigų kūrė animacinius filmukus, todėl dėl kokybės netenka nerimauti. Vizualiai tai gana kokybiškas ir margas projektas, kruopščiai sukurtos detalės ir aplinka kerinti nuo pradžios iki pat finišo, na o trimatė erdvė, kurioje šis animacinis produktas buvo apdorotas, sukuria dar ir magišką įspūdį.

Garso takelis nuostabus, nes jame kiekvienas gali atrasti kažką savito. Girdimi puikūs skambesiai, nuo tokių muzikos legendų ir jų hitų, kaip Run DMC „It‘s tricky“, Survivor „Eye of the tiger“ ir Snoop Dogg „Drop it like it‘s hot“, iki tokių kaip Pitbull „Crazy“. Čia tik maža dalėlė visų atlikėjų, džiuginančių ausis.

Operatoriaus darbas patenkinamas, nors kai kuriose scenose, ypač lenktynių, norima dar didesnio efekto. Taip, buvo puikus „slow motion“ efektas, bet vien jo nepakanka tokiam greitam filmukui apie lenktynes. Kartais dingsta visas kvapą gniaužančio spektaklio efektas ir lieka tiesiog paprastas vaizdas iš šono, kurio fone vyksta lenktynės.

Aktorių kolektyvinis darbas

Net sunku pasirinki, kokį variantą geriau žiūrėti. Iš vienos pusės lietuvių dubliažas tikrai nėra prastas šiame filmuke, iš kitos, originale jį įgarsino tokie aktoriai, kaip Ryanas Reynoldsas, Paulas Giamattis ir Samuelis L. Jacksonas.

Abejuose atvejuose galime pagirti tiek vieną, tiek kitą pusę, už neblogą darbą ir atmosferos išlaikymą, tačiau bent jau keliose vietose jautėsi aktorių susikaustymas ir netgi galima teigti, jog labai monotoniški dialogai, kurie nesugebėjo atspindėti pačių personažų. Žinoma, tokios menkos klaidos nesugadina peržiūros ir nesutrukdė išeiti iš filmo su pozityvia nuotaika.

Verdiktas

„Turbo“ – tai greitas ir šiek tiek įsiutęs filmukas apie svajotojo dalią ir jo vidines kančias, apgaubtas kokybiška technine puse ir neblogai papasakota siužetine linija, tačiau dėl panašumo į kitus žanro atstovus ir visiškai klišinius kūrėjų spendimus, jis tampa dar vienu pramoginiu darbu, kuriam gresia greita užmarštis.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 6/10

Techninė juostos pusė – 7/10

Aktorių kolektyvinis darbas – 7/10

Bendras vertinimas: 7/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2013-10-17, in Animacija. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: