Aukšta klasė / Pitch Perfect


Premjera: Spalio 4, 2012Perfect Pitch
Premjera Lietuvoje: Vasario 22, 2013
Kino platintojas: Forum Cinemas, UAB
Indeksas: N13
Trukmė: 112 min.
Žanras: Muzikinis, Romantinis, Komedija 
Šalis: JAV
Režisavo: Jason Moore
Vaidina: Anna Kendrick,  Brittany Snow,  Rebel WilsonSkylar AstinBen Platt

IMDB – 7.2/10
RottenTomatoes – 81/100
Metacritic – 66/100

Filmo biudžetas – 17 000 000 $

Bendros pajamos – 109 741 270 $

Siužetas

Beka visuomet svajojo tapti garsia Los Andželo DJ’a, tačiau tėvas nepritaria kvailoms dukros svajonėms ir išsiunčia ją į koledžą Karolinoje. Ten Beca gauna darbą universiteto radijo stotyje ir susipažįsta su ten dirbančiu vaikinu. Tuo tarpu merginų grupė, pasivadinus “The Bellas” ieško naujų grupės narių. Nors ir atmetusi pasiūlymą nueiti į atranką, neilgai trukus Beca išbando savo jėgas ir su keliomis merginomis patenka į grupę, tačiau jai į akį kritęs vaikinas, pasirodo, taip pat pateko į didžiausių “The Bellas” varžovų grupę. Prasideda atkakli kova dėl geriausiųjų vardo įplieksdama įtampą ir uždraustą meilę.

Buvaukine.lt sako:

„Jaunimas dainuoja“

Populiarių televizinių projektų kūrėjas Jasone‘as Mooras, kurio dėka pasaulis galėjo pamatyti kultinį serialą „Dosono užutėkis“ bei jausmingą penkis sezonus rodytą dramą „Broliai ir seserys“, debiutuoja plačiuose kino vandenyse. Plačiai auditorijai pristatoma žymaus Mickey‘o Rapkino literatūrinio kūrinio ekranizacija, kuri perkels juos į nuostabiausių balsų savininkų pasirodymus didžiuosiuose ekranuose.

Po tarptautinių projektų kaip „Mokyklos miuziklo“ trilogijos, itin mėgstamo JAV serialo „Choras“, dramos „Šlovė“ pasisekimo mūsų laukia dar vienas jausmingas pasakojimas apie jaunimą, pasiryžusį muzikos galia įveikti didžiausias gyvenimo kliūtis, o mes tuo pačiu tapsime jų peripetijų liudininkais.

Apie ką mes čia…

Vieni jauni žmonės nori sukurti šeimą, kiti – kilti karjeros laiptais kokioje nors korporacijoje, tačiau yra ir amžinų svajotojų. Tokia ir yra Beka.

Mergina nori tapti garsia didžėja, bet jos norai ir lieka norais. Jokio palaikymo iš tėvo pusės, mažai bendraminčių kelia tik tuštumą prieš likusį gyvenimą.

Viskas pasikeičia, kai Beka ateina į universitetą, kur daug jaunų ir gabių žmonių, o kartu susipažįsta su vienos dainuojančios akapela grupės merginomis, kurios apverčia jaunai idealistei gyvenimą.

Kūrinio vidus

Per pastaruosius keletą metų turime labai daug panašaus konteksto filmų pavyzdžių, todėl pasirenkant šią juostą tikėtis kokių nors stebuklų nereikia, bet visgi filmas sugeba nustebinti.

Labai lengvas įsibėgėjimas, labai apgalvotai parinktas siužetinės linijos eiliškumas, sukuriantis tiek kominę, tiek šiek tiek draminę atmosferą, bet trūksta vientisumo, nes kartais ekrane gaunasi chaosas.

Matome kelias istorijas, susipinančias į vieną bendrą, o tas yra smagu – kūrėjai neapsiriboja tik vienu personažų grupės pasakojimu. Nemažai juokingų situacijų leidžia mėgautis kiekviena filmo minute, o kartu ir pasijuokti iš banalumo.

Visgi sukasi tas pats variklis, kaip ir anksčiau minėtų juostų, tačiau pats stilius primena dramą „Šokis hip-hopo ritmu“ bei kultinę meilės istoriją „Šokis – blykstė“. Gražiai sukomponuotos detalės, nenuobodžiai papasakota istorija ir kartu žvalus veikėjų pasirodymas sukuria tam tikrą grandį, kuri yra nepalaužiama iki pat juostos galo.

Kaip visada, neapsieinama ir be klasikinės dvikovos tarp konkuruojančių grupių – priklausomai nuo filmo temos, veikėjai vis bando išspręsti savo nesutarimus talento dėka. Šį kartą matome puikią vokalo dvikovą tarp berniukų ir mergaičių.

Dialogai labai skurdūs – minčių kratinys iš veikėjų pusės kartais gaunasi nestabilus, net ir meilės kontekstas šaltai parodomas. Pagrindinių veikėjų santykiai neatrodo aistringai, jaučiamas pesimizmas. Dominuoja draugystė – matyt kūrėjai būtent tuo aspektu vadovavosi ir atmetė tikrai smagų meilės istorijos niuansą. Gaila, tačiau būtent merginų draugystė parodyta tikroviškai.

Apibendrinant, tai visgi juosta apie draugystę, apie atsidavimą mėgstamai veiklai bei tiesiog norų išsipildymo bet kokią kaina pavaizdavimas.

Techninės pusės ypatumai

Filme dominuoja puikus garso takelis. Populiariosios muzikos kūriniai kaip Rihannos „Don‘t stop the music“, Kelly Clarkson „Since u been gone“, Flo Rida „Right round“ bei kultinės kompozicijos, priklausančios legendoms, kaip Europe „The final countdown“ ar Salt‘n‘Pepa „Let‘s talk about sex“. Puikiai parinkta muzika tiks bet kokio amžiaus žiūrovui. Daugelis sėdėdami peržiūros metu galės tiesiog mėgautis žinomomis dainomis bei pamiršti apie visą banalybę, sklindančią iš scenarijaus pusės.

Choreografija irgi žavi akis. Vienintelis momentas, kuris šiek tiek erzina – juostos montažas. Labai nesklandžiai pateikiamas veiksmas. Operatorius taipogi džiugina, nes visgi atlikėjas turi būti parodytas visais įmanomais rakursais, o tas ir įvykdyta.

Aktorių kolektyvinis darbas

Įvairių žanrų aktorių susibūrimas suteikia filmui vidinio žavesio, o kartu vizualiai sugeba nuteikti pakankamai įtikinamai vaidybai.

Talentingoji Anna Kendrick, suvaidinusi pagrindinį juostos vaidmenį, parodo, jog turi dar ir muzikinį talentą. Žaviai atliktos dainos jos dėka įgauna naują kvėpavimą.

Labiausiai iš minios išsiskiria komedijų asė Rebel Wilson. Įsimintinas ir pats komiškiausias personažas –  aktorė smagiai ir taikliai pavaizdavo savo portretą.

Brittany Snow vos galima atpažinti. Seniai matyta ekrane užgesusios Holivudo žvaigždės savininkė pilkai pasirodo šiame projekte. Balsas ir kelių dainų atlikimas leidžia ją vangiai pastebėti iš minios kitų veikėjų.

Vyriškoji aktorių pusė tiesiog nublanksta prieš gražiosios lyties atstoves. Mergaitės tempia juostą ant savo pečių, o vyrams turėtų būti gėda.

Verdiktas

„Aukšta klasė“ – tai smagi muzikinė kelionė po žinomus ir daugelio pamėgtus muzikinius kūrinius, skambančius visai naujame formate, o kartu ir sukeliančius daug nostalgijos. Banali, tačiau šmaikšti ir kartu šilta juosta privers peržiūros metu bent akimirkai pajudinti kojos pirštus ir įsilieti į muzikos ritmą kartu su filmo veikėjais.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 5/10

Techninė juostos pusė – 9/10

Aktorių kolektyvinis darbas – 6/10

Bendras vertinimas: 7/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2013-02-23, in Muzikinis. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: