Rusų nuotykiai Las Vegase / Bilet na Vegas


Premjera: Sausio 24, 2013Biliet na Vegas
Premjera Lietuvoje: Vasario 15, 2013
Kino platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai UAB
Indeksas: N16
Trukmė: 92 min.
Žanras: Komedija 
Šalis: Rusija, JAV
Režisavo: Gor Kirakosian 
Vaidina: Danny TrejoGuillermo DazOleg TaktarovKym WhitleyChristopher Robin Miller

IMDB – 4.4/10

Filmo biudžetas – 6 000 000 $

Bendros pajamos – 6 634 643$

Siužetas

Keturi draugai iš Rusijos keliauja iš Maskvos į Las Vegase atsiimti 5 milijonų JAV dolerių, kuriuos laimėjo loterijoje. Bet dingus laimingajam loterijos bilietui nuotykiai prasideda.

Buvaukine.lt sako:

„Kvailių gaudynės“

Iš populiaraus televizinio projekto „Naša raša“ žinomas rusų aktorius ir dabar prodiuseris Michailas Galustianas kartu su armėnų kilmės režisieriumi Goru Kirakosianu pristato pašėlusį žiemos kino sezono nuotykį apie rusų apsilankymą Las Vegase. Perimdami vis daugiau tendencijų iš vakarų kultūros, kino kūrėjai kviečia žiūrovus pasinerti į nepamirštamą nuotykį viename iš nedaugelio tarptautinio masto Rusijos kino projektų – aplankyti nuodėmių miestą, pašaudyti mafijozus bei kvatoti iki ašarų iš kiekvienos pateikiamos scenos.

Apie ką mes čia..

Jauna pora, Liza ir Maksas, užpildo loterijos bilietą ir lydimi sėkmės laimi pagrindinį prizą – šimtą penkiasdešimt milijonų rublių. Atsiimti tokios įspūdingos sumos jaunuoliams tenka keliauti į Las Vegasą, tačiau vos tik atsidūrus nuodėmių mieste prasideda problemos. Laimingas bilietas dingsta, jaunuoliai nieko neprisimindami atsiduria dykumoje, o mintyse vien tik žemo ūgio Elvio Preslio antrininkas. Draugams lieka tik dvylika valandų išsiaiškinti, kas iš tikro nutiko su jais bei kartu atgauti aukso vertą bilietą.

Kūrinio vidus

Rusai beveik su kiekvienu nauju komedijos žanro projektu vis labiau ir labiau degraduoja kūrybinėje srityje. Suprantama, jog norima prilygti amerikieičiams ir jų bukoms komedijoms, tačiau visgi nereikia pamiršti, jog kadaise ir patys rusai turėjo kuom didžiuotis. Išlindimas į tarptautinius vandenys ir šio filmo filmavimas pačioje Nevadoje yra tik vienas vienintelis pliusas siužetinės linijos eigoje, visa kita – nesusipratimas.

Juostos pagrindas – didelis amerikiečių filmų plagiatas. Akivaizdžiai matosi bandymas kopijuoti hitą „Pagirios Las Vegase“, neapsieinama ir be 2008 metų filmo „Pametę galvas Las Vegase“ minties pasisavinimo, o viską vainikuoja kultinės „Žiurkių lenktynės“.  Idėjų nebuvimas akivaizdžiai pasireiškia kiekvienoje scenoje, ypač, jog originale viskas buvo pateikiama sklandžiai, o šitoje juostoje matomas vien tik didelis chaosas.

Pats humoras taipogi nevykęs. Vienintelė šviesi viso filmo akimirka yra pastebima degalinės scenoje su kasininku. Gana smagus momentas, na bet visa kita tiesiog košmaras.

Dialogai labai prasti, banalus ir neišdirbti. Dėka tokio lygio intelektualių pokalbių susidaro nuomonė, jog kūrėjai bandė parodyti protiškai neišsivysčiusius veikėjus. Kalbama net ne apie pagrindinį ketvertą, o tuos, kurie papildė visumą.

Veiksmas pateikiamas nuobodžiai, kartais atrodo, lyg neturint, ką rodyti ir kuo nustebinti žiūrovą, specialiai tempiama guma. Įpusėjus darbui reikalai pajuda, tačiau ir tai neilgam.

Kūrėjai neapsieina ir be klasikinės susišaudymo scenos. Roberto Rodriguezo juostų stilius išnaudotas tiesiog nemokšiškai. Keista ir labai skurdi susišaudymo scena tik pablogina bendrą visos šios nebrandžios juostos vaizdą. Amerikiečių pavaizdavimas tragiškas. Viso filmo metu tik keiksmažodžiai , tačiau ir jie panaudoti taip nemeistriškai, jog atrodo, lyg žiūrima mūsų šalies „šedevro“ „Zero 2“ rusų versija.

Vienas iš pliusų – gana neblogas ir taiklus moralas, rodomas visos siužetinės linijos eigoje. Visgi dėl pinigų kiekvienas gali parduoti savo sielą. Filmas einant link pabaigos dar duoda peno apmastymams apie rusų komedijos žanro ateitį, bet einant link pabaigos ir parodant finalinę juostos scena galima teigti, jog tos ateities nėra. Keista sakyti, bet net lietuvių scenaristai su savo kas metai išleidžiamais „šedevrais“ nesukurtų tokios apgailėtinos scenos. Gaila, jog taip nusirito mūsų kaimynų kinematografija, na o dėl visko kalta yra JAV ir jų tendencijos, kuriomis dabar vadovaujasi visos šalys, atsisakydamos savo pačių individualios kūrybos.

Techninės pusės ypatumai

Visos juostos metu groja Elvio Preslio dainos, ypač pabodęs „A Little Less Conversation“ kūrinys, kuris skamba kaskart pasirodžius žinomo atlikėjo antrininkui. Operatoriaus darbas neblogas, sugebėta parodyti Nevadą ir jos apylinkes gražiu kampu. Vizualiai filmas netgi smagiai atrodo, jaučiama stilistika, o ir keli sprogimai bent kiek suteikia pagyvinimo peržiūros metu. Amerikiečių kūrybinė grupė padaro didžiausią darbą šiam skurdžiam projektui.

Aktorių kolektyvinis darbas

Atvirai pasakius,  sunku buvo tikėtis tokio žemo lygio aktorių vaidybos. Viskas panašu į mūsų šalies aktorių pasirodymus didžiuosiuose ekranuose. Vien tik prisiminus „Valentiną vieną“ darosi nemalonu.

Pagrindinė viso šio nesusipratimo žvaigždė, Michailas Galustianas, atlieka patį prasčiausią savo karjeroje darbą. Jokios charizmos, jokio žavesio, net nekelia juoko jo personažas.

Ingrida Olerinskaja, Ivanas Stebunovas, Natalija Nozdrina bei Vladimiras Jaglycius – pagrindinė nevykėlių porelė, kurie ekrane atrodo taip, lyg juos būtų paleidę iš psichiatrinės ligoninės. Jokio įsikūnijimo, tik kvailos veido mimikos ir pagreitinta kalbėsena, verčianti kankintis žiūrovą stebint jų neapgalvotus žingsnius.

Didžiausios tarptautinės žvaigždės –kultinis „Machete“, Danny Trecho, kelioms pasirodantis akimirkoms kadre, bei vienas žinomiausių rusų aktorių dirbančių Holivude, Olegas Taktarovas –visiškai neįsilieja į aplinką. Gaila net matyti juos vaidinančius šiame projekte.

 Maloniausias ir tikrai sugebantis palaikyti atmosferą yra legendinis Andriejaus Gavrilovo balsas, skambantis už kadro ir įgarsinantis visas angliškas replikas. Nostalgija ausims prisimenant jo atliktą darbą kultiniems devintojo dešimtmečio veiksmo filmams. Vienintelis pliusas, kuris džiugina.

Verdiktas

„Rusų nuotykiai Las Vegase“ – tai tiesiog siaubingas žinomų amerikiečių komedijos žanro filmų plagiatas, su daug štampų, nejuokingais pokalbiais, prasta vaidyba ir lėkštu siužetu. Filmas, neturintis jokio šviesaus momento apart legendinio Andriejaus Gavrilovo įgarsinimo bei žinomo Holivudinio aktoriaus Danny Trecho kelių minučių pasirodymo ekrane. Su šiuo nevykusiu darbu rusai dar kartą įrodo, kaip giliai jie yra įklimpę vakaruose ir ant kokio plono plauko pakimba jų tolimesnė komedijos  žanro ateitis.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 1/10

Techninė juostos pusė – 5/10

Aktorių kolektyvinis darbas – 3/10

Bendras vertinimas: 3/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2013-02-16, in Komedija. Bookmark the permalink. 5 Comments.

  1. suprantu, kad autoriui ne prie sirdies lietuviskas kinas, bet gal nebutina to minet su tuo nususijusioje recenzijoje 3 kartus? atmetus tai, visai neblogai.

  2. lasvegas.lt apie vegasa daugiau informacijos ir viesbuciai ir t.t.

  3. Žiūrėjau šitą filmą tai dar nekartą įsitikinu, kad tokiom svetainėm kaip ši net neverta lankytis ir pasikliauti, matyt pats autoriius svetainės perdaug susireikšminęs…

  4. PALIUBOMU

    Kad jis lenkas todėl ir stumia ant lietuvių kūrybos,ir ne jam komedijos žanra vertint. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: