Saulės cirkas. Visatos pakrašty / Cirque du Soleil: Worlds Away


Premjera: Gruodžio 21, 2012Cirque du Soleil
Premjera Lietuvoje: Gruodžio 28, 2012
Kino platintojas: Forum Cinemas, UAB
Indeksas: V
Trukmė: 83 min.
Žanras: Fantastinis 
Šalis: JAV
Režisavo: Andrew Adamson
Vaidina: Erica LinzIgor ZaripovLutz Halbhubner, John ClarkeDallas Barnett

IMDB – 6.2/10
RottenTomatoes –57/100
Metacritic – 55/100

Filmo biudžetas – 5 000 000 $

Bendros pajamos – 9 431 000 $

Siužetas

Magiška ir kvapą gniaužianti, nenutrūkstanti, įspūdingų kanadiečių Saulės Cirko arba Cirque du Soleil pasirodymų grandinė.

Buvaukine.lt sako:

„Pasakiškiausia  gyvenimo kelionė“

Pasakiškų kino projektų kūrėjas, režisierius Andrew Adamsonas, padovanojęs nuostabius nuotykius animaciniuose projektuose „Šrekas“ ir „Šrekas 2“ bei režisavęs įspūdingus fantazijos žanro epus „Narnijos Kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“ ir „Narnijos Kronikos: princas Kaspijanas“ , kviečia mus į dar vieną nepamirštamą kelionę pamatyti nuostabiausios pasaulyje cirko trupės pasirodymą didžiuosiuose ekranuose. Dėka juostos prodiuserio, „pasaulio karaliaus“ Jameso Camerono, pirmą kartą galime pamatyti „Saulės cirką“ taip iš arti, todėl įspūdžiai po peržiūros privalo būti tokie pat dideli, kaip po tikrojo spektaklio gyvai.

Apie ką mes čia..

Likimo pokštai gali būti tokie žiaurūs, jog net du įsimylėjėliai sugeba pasiklysti šiame žiauriame pasaulyje. Tik ilga ir pilna kančių kelionė galės juos vėl sujungti, tačiau iki to momento kiekvienas privalo žengti savo keliais po pasakišką demonų pasaulį, kuris prieš juos atsidaro plačiai atvertomis rankomis.

Kūrinio vidus

Prisiminus kiek daug buvo panašių projektų, ypač koncertų (kaip gana sėkmingas pajamų plane paauglių dievuko Džastino Bieberio filmas arba daugybės kitų populiarių atlikėjų pasirodymai), tikėtis kažko visiškai naujo buvo sunku, tačiau pasižiūrėjus šią nuostabią juostą iš karto užsidega širdis bei labai maloniai nustembama. Galima drąsiai teigti, kad šiam darbui be jokių abejonių gali pradėti pavydėti net pačios gražiausios pasakos ir miuziklai. Viskas atlikta be priekaištų, kiekvienas spektaklio pasirodymas, kiekvienas artistas yra šarmingesnis už kitą, o triukai atliekami taip didingai, kad kiekvieną kartą vis labiau užburia. Kai kurios scenos šiek tiek ir bauginančiai brutalios, tačiau taip ir turėtų būti atsižvelgiant į tokią temą kaip meilė, bet, kita vertus, nereikia pamiršti, jog su savo tėvais šį filmą eis vertinti ir vaikai, todėl cenzas jam nepakenktų. Keli atviresni pasirodymai su kankinimo įrankiais labai primena kompiuterinių žaidimų šedevrus „Batman: Arkham Asylium“ bei ‚Batman: Arkham City“, o stilistiškai jie yra vienodi, kas yra puiku, nes galbūt ateityje būtų galima tikėtis tokio pačio lygio šių kompiuterinių stebuklų ekranizacijos. Vienas didesnių pliusų – neužsitęsęs veiksmas, beveik jokių pokalbių, viskas daroma judesiais, žvilgsniais, veido mimika, o ir triukai metaforiškai perduoda pagrindinės veikėjos jausmus tam tikroje būsenoje. Išradingai ir labai tikroviškai atrodanti aplinka ir, kas maloniausia, nėra jokių gyvūnų ar klounų, vienas didelis akrobatų šou. Žinoma, reikia pripažinti, jog jeigu esi matęs gyvą šio unikalaus cirko pasirodymą, tai filmas neįžiebs tiek daug emocijų, todėl prieš peržiūrą reikia nusiteikti lyg eitum į paprastą filmą – liks didesni įspūdžiai atmintyje.

Techninės pusės ypatumai

Vizualiai filmas yra sukurtas tobulai, aišku nėra tokio galingo trimačio efekto, kurio norisi, tačiau labai puikiai padirbėta su dekoracijomis, kostiumais, pačia aplinka ir jos pasakišku fonu. Operatorius Brettas Turnbullis priartino žiūrovus taip, kad jie sugebėtų pamatyti kiekvieno triuko visas mažiausias detalės ir pasijausti „Saulės cirko“ dalyviais. Didžiausius aplodismentus gauna kompozitorius Benua Jutras – stiprūs muzikiniai kūriniai, sugebantys laikyti ir įtampoje, ir leidžiantys atsipalaiduoti. Dėka tokios stiprios techninės juostos pusės po peržiūros lieka labai malonus jausmas.

Aktorių kolektyvinis darbas

Daugelis Holivudo aktorių galėtų pavydėti kiekvienam šio įspūdingo šou dalyviui, nes kiekvieno pasirodymas vertas atskirų liaupsių, tačiau derėtų išskirti du pagrindinius vaidmenis atlikusius žmones – subtilaus grožio Ericą Linz, suvaidinusią Miją, bei kitą įsimylėjėlį Igorį Zaripovą, kuris nuostabiai įkūnijo Arjalistą. Jausmingai, šiltai, emociškai tobulai perteikti personažai, kurių žingsnius galime lydėti iki juostos galo, personažai, kuriems prijaučiame viso filmo metu.

Verdiktas

„Saulės cirkas. Visatos pakrašty“ – tai vizualiai įspūdinga kelionė po netikėčiausius žmogaus jausmų kampelius, atskleidžianti visas meilės jausmo ir mylimo žmogaus ilgesio būsenas, o tuo pačiu prikaustanti prie ekranų nepriekaištingai pateikiamu šou. Didingo cirko pasirodymas didžiuosiuose ekranuose sukels furorą kiekvienos amžiaus kategorijos žmogui, leis mėgautis pasaka, kuri po peržiūros dar ilgokai pasiliks viduje, nors iki gyvojo pasirodymo toloka.

Vertinimas: 8/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-12-29, in Fantastinis. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: