2 dienos Niujorke / 2 Days in New York


Premjera: Kovo 28, 2012
Premjera Lietuvoje: Birželio 8, 2012
Indeksas: N13
Trukmė: 91 min.
Žanras: Komedija
Šalis: Vokietija, Prancūzija, Belgija
Režisavo: Julie Delpy 
Vaidina: Chris Rock, Julie DelpyAlbert Delpy, Alexia Landeau

IMDB – 6.1/10
RottenTomatoes – 66/100
Metacritic – 61/100

Filmo biudžetas – 5 000 000 $

Bendros pajamos – 1 020 582 $

Siužetas

Marion  išsiskyrė su gyvenimo draugu Džeku ir dabar gyvena Niujorke su nauju vaikinu Mingusu. Bet kai Marion šeima nusprendžia ją aplankyti, ji net neįsivaizduoja, kad dėl skirtingų kultūrų grindžiamų nesusipratimų  įsižiebs nevaldomas ir visas padorumo ribas peržengiantis chaosas.

Buvaukine.lt sako:

“Šėtono apsėsta šeima“

Prancūzų režisierė bei aktorė Julie Delpy 2007 metais pristatė šmaikščią dialogų komediją apie vyro ir moters santykius, kurie pradėjo irti vos tik įžengus porai į moters šeimos namus. Dvi dienos, praleistos meilės alsuojančiame Paryžiuje, jiems buvo lemtingos – pora iširo. Praėjus ketveriems metams, režisierė vėl grįžta prie poros santykių aktualijų veiksmui vykstant Niujorke tik su kitu gyvenimo partneriu.

Fotografės Marion gyvenimas nuo lemtingo pasisvečiavimo tėvų namuose Paryžiuje kardinaliai pasikeitė. Po dviejų metų draugystės su Džeku moteris išsiskyrė, tačiau augina jų abiejų vaiką. Meilė nestovi vietoje, o radusi gyvenimo draugą Mingusą, Marion apsigyveną pas jį Niujorke. Radijo laidų vedėjas, auginantis dukrą – puiki kandidatūra vienišai motinai, sielos draugas, ramybės puoselėtojas. Viskas kaip ir juda laimės link, tačiau į svečius įsiveržia keista Marion šeimyna, kurios dėka viskas apsivers aukštyn kojom, o ramus gyvenimas pavirs cirku, todėl porai teks labai stiprus santykių išbandymas.

Filmas, kaip ir jo pirmtakas, yra koncentruotas į žmonių santykius ekstremaliose situacijose, kuriose diriguojama šeimos įtaka. Keistuolių bei atvirų pažiūrų prancūzų šeima yra puikus pavyzdys, jog gyvenant atskirai nuo kitų šeimos narių gyvenimas klostosi visiškai kita linkme, jaučiama harmonija, o ne chaosas. Dialogų komedijai būdingi stiprūs, nenuvalkioti dialogai, ir šiuo atveju scenaristo dėka jaučiamas labai intelektualus bendravimas tarp veikėjų, nors ir pateikiamas labai vulgarus juostos braižas. Menas, apie kurį kalbama, visą dėmesį nukreipia rimtumo link. Literatūra, teatras, muzika, kinas – tai puikios pokalbio temos, kurios niekada nenusibosta pradedant puikų dialogą su kitu žmogumi. Filme pastebima pajuoka iš kitų kultūrų, nemažai rasizmo, nors čia labiau pateikiami žmonių stereotipai, kuriais vadovaujamasi norint apibūdint vieną ar kitą rasę sprendžiant iš priimtų visuomenės nuostatų. Paminėti tenka ir pažiūrų skirtumus tarp tautų į seksualumą, nes jie čia yra akivaizdžiai demonstruojami. Daug šmaikštaus humoro, o ir pats vulgarumas dingsta tarp inteligentiškai pateikiamo veiksmo, nors jo yra tikrai ne per mažiausiai.

Specifinis abiejų dalių stilius yra sukurtas operatoriaus darbo, nes buitinės drebančios kameros efektas labai subtiliai pateikiamas – tai lyg žaidimas priartinant žiūrovą prie realistiškumo. Niujorkas, žinoma, pristatomas jausmingai kaip ir Paryžius. Šiltas, o kartu ir šaltas, kritiškai bandoma pristatyti neigiamus vaizdus, kurie paveikia miesto grožį. Garso takelis ramus, malonus ausiai.

Kad ir kaip gaila, bet filme pasigendama Adamo Goldbergo, suvaidinusio pirmos dalies Marion meilės objektą – Džeką, tačiau vis vien įvyko visiškai ne prastas pakeitimas. Stand Up‘o meistras, komikas Chrisas Rockas, kuris suvaidino pagrindinį vyrišką vaidmenį, juostoje labiausiai sužibėjo. Puikus humoras, puikiai emocionaliai pateikiamas personažas, mimikos, išreikštos su pašaipa, ironija priduoda jo atliktam darbui daug svorio. Suvaidinusi antrą kartą Marion, aktorė Julie Delpy brandžiau pristato savo veikėją. Marion netgi išgražėjusi tiek išore, tiek vidumi. Jos matomas pasaulis yra pasikeitęs po vaiko gimimo, todėl malonu matyti tokia kardinalią transformaciją. Aleksia Landeu, suvaidinusi jaunesnę Marion seserį, žymiai atviriau atsiskleidė nei pirmtakė. Nuogumas, kurį žiūrovų akims pristato aktorė, labai subtiliai susipina su erotika, nors ir nieko rimto neparodo irgi. Didžiausia žvaigždė, ir ne kitaip, yra žinoma prancūzų Kasanova Albertas Delpy, įkūnijęs Marion tėvo personažą. Vulgarūs juokeliai, daug iškrypėliško polinkio iš sentelėjusio žmogaus pasodrina juostos komedijnę pusę.

„2 dienos Niujorke“ – tai puikus tęsinys prancūzų dialogų komedijai, kuris kai kuriose vietose netgi lenkia savo pirmtaką tiek neužsitęsusiu veiksmu, tiek atviresnėmis scenomis bei pokalbiais apie tokią jautrią temą kaip žmogaus tarpusavio santykiai.

Vertinimas: 9/10

Advertisements

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-06-09, in Komedija. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: