Daug vargo dėl pinigų / One for the Money


Premjera: Sausio 26, 2012
Premjera Lietuvoje: Kovo 23, 2012
Indeksas: T
Trukmė: 106 min.
Žanras: Komedija, Kriminalinis, Veiksmas, Trileris
Šalis: JAV
Režisavo: Julie Anne Robinson 
Vaidina: Katherine HeiglJason O’MaraDaniel SunjataJohn LeguizamoSherri Shepherd 

IMDB – 5.1/10
RottenTomatoes – 2/100
Metacritic – 22/100

Filmo biudžetas – 40 000 000 $

Bendros pajamos – 36 893 721 $

Siužetas

Bedarbė ir tiką išsiskyrusi Stephanie Plum įsidarbina pusbrolio detektyvų kompanijoje, kurioje jos pirmoji užduotis – suimti galimai korumpuotą ir nužudymais įtarinėjamą policininką Džo Morelį. Būtent šis vyrukas studijų laikais pagrogė jos nekaltybę, netęsėjo pažadų apie ilgą, ištikimą, meilų gyvenimą ir sudaužė širdį į šipulius.

Buvaukine.lt sako:

„Pasodinti savo buvusįjį“

Romantinių komedijų žvaigždė Katherine Heilg grįžta į kino ekranus dar su vienu nuotaikingu bei šmaikščiu darbu. Filmas yra tiesioginis atsakas į 2010 metais pasirodžiusią juostą „Pasodinsiu savo eks“ su feministine potekste į tai, jog moteris yra ne prastesnė už vyrą.

Filmo centre vaizduojama drąsi bei viskam pasiruošusi gražuolė Stefani. Merginai gyvenimas tikrai nėra rožėmis klotas, o svajonės apie lengvą gyvenimą be jokių rūpesčių dūžta po to, kai ją išspiria į gatvę ir atima automobilį. Nei mylimo žmogaus, nei perspektyvų ateičiai. Vieniša, bet niekada nepasiduodanti Stefani ryžtasi dar vienam gyvenimo suteiktam šansui – ji iš nevilties įsidarbina galvų medžiotoja. Tai darbas, kuriame teks susidurti su didžiausiais niekšais, pikčiausiais vyrais bei negailestingiausiais ir žiauriausiais nusikaltėliais, kurie padarys viską, kad tik nepakliūtų už grotų. Vienu iš jos ieškomų nusikaltėlių tampa buvęs vaikinas Džo, kuriam mergina vis dar jaučia šiltus jausmus, tačiau iš jo pusės sklinda tik neapykanta. Aiškindamasi savo santykius, porelė įkliūva į tikrų nusikaltėlių rankas ir tik pasitikėjimas vienas kitu juos gali privesti prie teigiamo rezultato.

Scenarijaus atžvilgiu filmo idėja yra tiesiogiai paimta ir įžūliai nukopijuota nuo 2010 metų „Pasodinsiu savo eks“, tik vietoj raumeningo Gerardo Butlero už vairo sėdasi trapi Katherine Heigl. Kontrastas tarp filmų yra minimalus, nors ano atžvilgiu viskas žiūrėjosi ganėtinai šmaikščiai, o čia tiesiog graudus vaizdas bandant prajuokinti žiūrovą banaliais bei neskoningais, ne vietoje pateiktais juokeliais. Vulgarumo irgi netrūksta, tačiau jis yra pasodrintas banaliais personažų veiksmais. Dialogai, kurie turi nors kažkiek sušvelninti ribą tarp bukumo ir nuobodulio, pateikiami nuvalkiota forma. Jokios naujos gilios minties, jokio ilgesnio sakinio apie kokią nors svarbią gyvenimo vertybę, kaip būna dažnai tokio žanro komedijose. Juokinga, o kartu ir graudu, kad filme parodytas moters įvaizdis, kuris prieštarauja pats sau. Trapi mergina, kuri vos netapo „rembo“. Žmogus, kuris pirmą kartą ginklą laiko rankose, sugeba šaudyti kaip snaiperis ir čia, žinoma, ne viena tokia kvaila scena. Daug klaidų ne tik scenarijaus atžvilgiu, o kartu ir siužetinėje linijoje.

Iš techninės filmo pusės galima pagirti nebent neblogą garso takelį, kuris ritmiškai prisiglaudė prie kai kurių veiksmo scenų. Sprogimai bei gaudynės suteikia šiek tiek adrenalino ir veiksmo šiai nuobodžiai juostai.

Aktorių kolektyvas surinktas ganėtinai neblogas, tačiau visumoje blankiai žiūrėjosi visi. Pati filmo žvaigždė Katherine Heigl atrodo klaikiai – jokios vaidybos, tik kvaila, nenatūrali šypsena, kurios dėka susidaro įspūdis, kad Stefani yra protiškai atsilikusi, nors filmo režisierė bandė parodyti jos personažo vystymąsi nuo nulio iki savarankiškos moters, toks sprendimas kvepia feminizmu.  Kitas ne mažiau svarbus filmo personažas yra Džo, kurį įkūnijo Jasonas O‘Maras. Jau čia reikia garsiai keikti filmo kūrėjus, nes tokios parodijos iš Gerardo Butlerio suvadinto Mailo filme „Pasodinsiu savo eks“ dar reikia paieškoti. Net įvaizdis ir manieros yra nukopijuotos. Antro plano aktoriai kaip Danielis Sunjatas bei Johnas Leguizamo‘as irgi neparodė nieko įsimintino. Vienintelis neblogas pasirodymas aktorių stovykloje priklauso tandemui, kuris suvaidino prostitutes. Bendrai, tai liūdnas vaizdas, iki ko ritasi visai neblogi aktoriai.

„Daug vargo dėl pinigų“ – tai klaikus bandymas sukurti moterišką 2010 metų filmo versiją su dar klaikesniu scenarijumi. Parodijos parodija, kuri kažkokiu stebuklingu būdu buvo išleista i plačiąją rinką. Komedija, kurią žiūrint norisi verkti iš apmaudo.

Vertinimas: 2/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-03-19, in Komedija. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: