Pelenė / Zolushka


Premjera: Vasario 14, 2012
Premjera Lietuvoje: Kovo 2, 2012
Indeksas: T
Trukmė: 91 min.
Žanras: Komedija
Šalis: Rusija
Režisavo: Sergei Ivanov 
Vaidina: Kristina Asmus, Nikita Jefremov, Liza BojarskajaNonna GrišajevaAleksandr Cekalo

IMDB – 4.2/10

Filmo biudžetas – 3 000 000 $

Bendros pajamos – 5 169 134 $

Siužetas

Filmo herojė, Maša Krapivina, paprasta mergina, kuri surizikavo ir paliko gimtąjį provincijos miestą ir atvažiavo užkariauti Maskvos. Vakarais ji mokosi, o dienomis dirba kenksmingomis sąlygomis – kambarine labai turtingoje šeimoje. Kruopų, žinoma, perrinkinėt nereikia, bet darbo netrūksta – tik spėk suktis, kad įtiktum valdingai šeimininkei ir dviem išpaikintoms jos dukterims. Beje, Maša yra iki ausų įsimylėjusi garsų dainininką Aleksejų Karalaitį, bet  neturi galimybių su juo susipažinti. Tačiau vieną dieną „kilminga“ jos šeimininkų šeima pakviečiama į pokylį, tiksliau – kviestinį vakarėlį, kur susirinks visas kultūrinis šalies elitas, o koncertuos JIS! Maša pasirengusi paaukoti bet ką, kad taip pat atsidurtų ten.

Buvaukine.lt sako

“Ateities pelenė”

Garsus rusų prodiuseris bei šoumenas Aleksandras Cekalo pristato žiūrovams liūdną bei kartu šmaikščią Pelenės istoriją, įvyniotą į šiuolaikinio pasaulio rėmų pavidalą. Filmas pagardintas sarkastišku humoru, kurio dėka sukuriamas visiškai kitoks poveikis žiūrovams apie tipišką Pelenę pagal viduramžių pasakos motyvus.

Maša Krapivina – tai eilinė, niekuo neišsiskirianti mergina iš provincijos, kuri kaip ir dauguma jos bendraamžių svajoja nuvykti i Maskvą bei pavergti ją. Ji darbšti bei stropi mokinė, kurios tiesiog niekas nepastebi, o ir išvaizda jos nėra įspūdinga, dėl ko Maša labai kompleksuoja. Darbas, kuris interpretuotas visiškai kitaip nei visiems žinomoje pasakoje, ją nuvargina, nes Maša turi pataikauti visoms dviejų išlepintų šeimininkės dukterų užgaidoms. Kokia pasaka be princo. Žinoma, vietoj monarcho mergina svajoja apie garsų dainininką, kuris pavergė milijonus širdžių visoje šalyje. Šeimai, kurioje dirba Maša, ateina pakvietimas i uždarą vakarėlį, kuriame bus garsus daininkas Aleksejus. Kaip ir tikėtasi, filmo kūrėjai visiškai neimprovizavo, o tiesiog nukopijavo siužetinę liniją, tačiau pakeitė vieną vietą šiek tiek. Gerąją fėją, kuri padėjo Pelenei patekti į balių, pakeitė teta Agnija, dirbanti laikraščio redaktore. Ji merginai duoda slaptą užduotį ir būtent jos dėka Maša patenka į išsvajotą puotą, kurioje jos lauks išsvajotas „princas“. Scenarijus labai banalus ir kartais atrodo, jog tiesiog pasibaigė kūrėjų fantazija, o tai palaipsniui priveda iki visiškai beviltiškos filmo padėties. Džiugina tik tai, kad bandoma šaipytis iš šiuolaikinės Rusijos žmonių mentaliteto. Labai švelniai personažų pagalba pristatoma visuomenės degradacija bei kultūros praradimas. Visai savikritiškas požiūris priduoda filmui dvejopo žavesio, nes gana įdomu iš šono pamatyti šiuolaikinės visuomenes padarinius, bet tai kenkia puikios pasakos interpretacijai.

Rusų filmuose beveik visada galima tikėtis gero garso takelio, kuris pakels nuotaiką net didžiausiam paniurėliui. Gaila, bet šį kartą kūrėjai visiškai „supopsino“ daugumą scenų su neskaniomis dainomis. Ne vietoje grojo vienas ar kitas muzikinis kūrinys. Scenos pagreitėja ir atrodo, lyg tyčia užmestas garso takelio gabalas priduoda svorio, bet tai tik iliuzija. Iš techniškos bei vizualios filmo pusės  labiausiai galima pagirti kostiumus. Gan gražūs ir nekasdieniški rūbai, kuriuos dėvėjo personažai, iš dalies priminė, jog tai visgi yra pasaka.

Aktorių kolektyvas atidirbo pakankamai neblogai, tačiau iš jo labiausiai paminėti derėtų Kristiną Asmus, suvaidinusią pagrindinį filmo personažą. Simpatiška, miela bei šilta mergina – tiesiog džiaugsmas akims – labai buvo smagu stebėti ją viso filmo metu, tačiau jos buvimas negali įtakoti galutinio rezultato po filmo peržiūros. Kitas žmogus, kuris papildė daugybę šios juostos spragų, tai Jurijus Stojanovas. Įkūnijęs patį ryškiausią filmo personažą – dainininką Aleksejų – pridavė šiai keistai pasakai žavesio iš humoristinės pusės.

„Pelenė“ – tai nevykęs bandymas pernešti klasikinės pasakos veiksmą į šiuolaikinio pasaulio rėmus pasinaudojant keliais kino žanrais, kurie ant tiek supainiojo siužetinę filmo liniją, jog rezultatas gavosi katastrofiškai juokingas.

Vertinimas: 3/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-02-28, in Komedija. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: