Karo žirgas / War Horse


Premjera: Gruodžio 28, 2011
Premjera Lietuvoje: Sausio 27, 2012
Indeksas: T
Trukmė: 146 min.
Žanras: Drama
Šalis: Didžioji Britanija, JAV
Režisavo: Steven Spielberg 
Vaidina: Jeremy IrvineEmily Watson , David ThewlisPeter MullanTom Hiddleston

IMDB – 7.2/10
RottenTomatoes – 77/100
Metacritic – 72/100

Filmo biudžetas –  66 000 000 $

Bendros pajamos –  177 584 879 $

Apdovanojimai:

Nominacija už geriausią metų filmą – Steven Spielberg

Nominacija už geriausią operatoriaus darbą  – Janusz Kamiński

Nominacija už geriausią garso takelį – John Williams

 

 

Nominacija už  geriausią operatoriaus darbą – Janusz Kamiński

 Nominacija už geriausią garso takelį – John Williams

 

 

  Nominacija už geriausią draminį filmą – Steven Spielberg

  Nominacija už geriausią garso takelį – John Williams

 

Siužetas

Juostos istorija pasakoja apie berniuko Alberto (akt.Jeremy Irvine) ir žirgo Džojaus draugystę, kurią nutraukia Pirmas pasaulinis karas. Prasidėjus kariniams manevrams, ristūnas Džojus atsiduria karo fronte Prancūzijoje. Jaunasis žirgo šeimininkas Albertas, negalėdamas pakelti išsiskyrimo su geriausiu draugu, savanoriškai išeina į karą, kur tikisi bet kokia kaina susigrąžinti ištikimą draugą.

Buvaukine.lt sako:

“Amžina draugystė”

Steven’as Spielberg’as šį kartą kviečia mus pasinerti į nuostabią kelionę po I-ojo Pasaulinio Karo laikotarpį. Tai filmas apie tikrą draugystę, sunkų išsiskyrimą karo akivaizdoje bei vieno nepaprastai narsaus žirgo likimą.

Filmo centre pavaizduota eilinė darbšti šeima, kuri sunkiai verčiasi gyvenime. Vieną dieną tėvas atsiveda jo paties per išdidumą nupirktą žirgą, kuris, jo manymu, galės padėti šeimai neatsidurti gatvėje. Žirgas iš karto patiko sūnui Albertui, kuris negalėjo atitraukti nuo jo akių. Albertas pavadino savo naują bičiulį Džojumi. Taip gimė amžinas ryšys, draugystė. Deja, laimė negali tęstis amžinai, ypač kai į duris beldžiasi karas. Draugai išsiskiria, kaip jie mano, visam laikui. Karas – tai negailestingas laikotarpis, kuris be pasigailėjimo naikina viską savo kelyje. Prieš Džojaus akis iškyla ilgas kelias, kupinas žiauriausių išbandymų. Nuo Anglijos iki Prancūzijos, jis atsiduria priešo teritorijoje, priešininkai pagauna jį į nelaisvę tačiau Džojus niekada nesuklumpa ir kovoja iki galo. Tuo tarpu Albertas per visą karo laikotarpį nepamiršta savo draugo. Likimas iškrečia netikėčiausius pokštus – galų gale draugystė triumfuoja, abu draugai vėl atranda vienas kitą.

Filme pateiktas veiksmas bei atmosfera puikiai atitinka I-ojo Pasaulinio Karo laikotarpį. Puikus garso takelis, kuris suteikia šiai juostai ramybės. Peizažų bei aplinkos pateikimas tiesiog nepakartojamas, puikus reginys. Minimaliai panaudoti specialieji efektai pridavė šiai juostai realistiškumo, tačiau visvien karo veiksmo scenos atrodė įspūdingai. Žinoma, už viską reikia padėkoti filmo operatoriui Janusz‘ui Kaminski‘ui, kurio darbas yra labai pastebimas. Scenarijus stiprus, nors žinoma viskas yra pateikta labai gražiai, jausmingai ir tai jau tampa panašiau į pasaką, nei į karinį draminį filmą.

Režisierius Steven’as Spielberg’as šį kartą duoda pirmenybę jaunajai aktorių kartai. Puikiai pasirodė Jeremy’is Irvin’as suvaidinęs Albertą. Epizodiškai, tačiau stipriai pasirodo aktoriai Tom’as Hiddleston’as bei Benedict’as Cumberbatch’as. Toby’is Kebbel’as, kuris gavo mažą vaidmenį, įnešė filmui šiek tiek humoro. Filme galime pamatyti ir Emily Watson ar David’ą Thewlis’ą, kurie pridėjo žavesio.

Nuoširdus filmas, skirtas bet kokiai žmonių amžiaus grupei. Filmas, kuris suteiks ramybės viduje, duos atsipalaiduoti. Drama apie vertybes, kurios šiais technologijų laikais nėra būdingos daugumai žmonių.

Vertinimas: 10/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-01-25, in Drama. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: