7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe / My Week with Marilyn


Premjera: Lapkričio 23, 2011
Premjera Lietuvoje: Sausio 20, 2012
Indeksas: T
Trukmė: 99 min.
Žanras: Drama
Šalis: Didžioji Britanija, JAV
Režisavo: Simon Curtis 
Vaidina: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Julia OrmondKenneth BranaghPip Torrens

IMDB – 7.1/10
RottenTomatoes – 83/100
Metacritic – 65/100

Filmo biudžetas –  9 000 000 $

Bendros pajamos –  34 556 085 $

Apdovanojimai:

Geriausia aktorė muzikiniame filme ar komedijoje – Michelle Williams

Nominacija už geriausią muzikinį filmą ar komediją

Nominacija už geriausią antro plano aktorių – Kenneth Branagh

 

Nominacija už geriausią pagrindinę aktorę – Michelle Williams

Nominacija už geriausią antro plano aktorę – Judi Dench

Nominacija už geriausią antro plano aktorių – Kenneth Branagh

Nominacija už geriausią britų filmą

Siužetas

Tikrais įvykiais paremta istorija žiūrovus nukelia į 1956 metų vasarą. Marilyn Monroe (akt. Michelle Williams) atvyksta į Angliją filmuotis juostoje „The Prince and the Showgirl“. Holivudo garsenybė čia atkeliauja ne tik dirbti, bet ir mėgautis medaus mėnesiu su naujuoju savo vyru scenaristu Arthuru Milleriu (akt. Dougray Scott). Šiam išvykus į Ameriką, juostos režisierius ir aktorius Laurence Olivier (akt. Kenneth Branagh) nuobodžiaujančios garsenybės viešnage ir laisvalaikiu pasirūpinti patiki jaunam savo asistentui Colinui Clarkui (akt. Eddie Redmayne). Vaikinas su Holivudo žvaigžde praleidžia visą savaitę – juodu grožisi įstabiausiomis Anglijos vietomis, linksminasi po darbų… Nuo Holivudo šurmulio ir rutinos pavargusiai Marilyn pažintis su Colinu – tikra atgaiva. O jaunam vaikinui – kančią kelianti pagunda, kaip atsispirti moteriai, po kurios kojomis visas pasaulis?

Buvaukine.lt sako:

“Tikroji žvaigždė”

Praėjo beveik pusė amžiaus nuo Marylin Monroe mirties, tačiau vis dar bandoma prikelti jos atminimą filmuose, muzikoje, knygose. Ji yra Holivudo grožio ikona. Simonas Curtisas kviečia mus į praeities kelionę su įspūdingiausia bei geidžiamiausia XX amžiaus pasaulio moterimi.

Michellei Williams, kuria žavėjomės filmuose „Kuprotas kalnas“, „Kuždesių sala“, „Mano liūdnas valentinas“, simbolinės žvaigždės įkūnijimas ekrane, parodant jos skaudžią ir nelaimingą meilės istoriją, tapo sunkiu ir rizikingu žingsniu. Sunku įsivaizduoti dar geriau atliktą Marilyn Monroe įkūnijimą nei tas įsimintinas vaizdas, kurį parodė Michelle Williams. Skirtumas tarp Michelle ir Marilyn minimalus, nežymiai pastebimas tik veido formų skirtumas, visa kita, įskaitant manieras, veido išraiškas, emocijas bei balso atitikimą, stebėtinai panašu. Mes ekrane matome nuo moters žavesio neatsiejamą švelnumą bei paprastumą. Šlovė Holivudo ikonai buvo didėlė našta ir atsakomybė, o po sekso simbolio kauke slėpėsi maža, nelaiminga mergaitė, kuri norėjo būti laisva ir nerūpestinga. Williams vaidyboje atskleidžiami šie prieštaringi charakteriai, kurie ir sukuria nepakartojamą asmenybę. Visos kitos aktorės, kurios bandė vaidinti Marylin Monroe, nublunka prieš nuostabiąją Michelle.

Filmo centre Marylin Monroe išvyka į Angliją, kurioje ji praleidžia visą savaitę. Čia moteris susipažįsta su Kolinu Klarku, pagal kurio memuarus ir buvo pastatyta ši juosta. Vaikinas tampa artimu žmogumi bei kompanionu, kuris aprodo jai gražiausias Anglijos vietoves nuo paprasčiausių pabų iki prabangiausių rūmų. Po kurio laiko praleisto kartu Kolinas tampa priklausomas nuo Marylin, jo jausmai iš susižavėjimo perauga į aistringą meilę moteriai. Tuo tarpu Marylin nori pabėgti nuo savo sukurtos legendos, nors trumpai pabūti laiminga. Visi ekrane vykstantys įvykiai atrodo lyg vaikino kuriama neįgyvendinama fantazija. Personažų jausmų prieštaringumą papildo ir pabrėžiami tautybės skirtumai: santūrusis angliškas bei spontaniškasis amerikietiškas.

Filme gausu puikių aktorų. Britas Kennethas Branaghas, suvaidinęs Laurensą Olivierą, vertas ovacijų. Taip pat įspūdį paliko Emma Watson, kuri pagaliau nusimetė Hermionos kaukę ir atskleidė savo, kaip rimtos dramos aktorės, meistriškumą bei Eddie‘is Redmayne‘as, įsikūnijęs į Kolino ampluą. Nuostabus garso takelis sukuria autentišką laikotarpio atmosferą. Stiprus scenarijus, dialogai.

„Mano savaitė su Marilyn“ – tai duoklė legendai, kuri ilgai gyvens mūsų širdyse. Šis filmas atskleidžia visai kitokią Marylin Monroe, nei mes įpratę įsivaizduoti.

Vertinimas: 9/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-01-17, in Drama. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: