Purvini žaidimai / The Ides of March


Premjera: Spalio 7, 2011
Premjera Lietuvoje: Sausio 20, 2012
Indeksas: T
Trukmė: 107 min.
Žanras: Drama
Šalis: JAV
Režisavo: George Clooney 
Vaidina: Ryan Gosling, George Clooney, Philip Seymour Hoffman, Paul GiamattiEvan Rachel Wood

IMDB – 7.3/10
RottenTomatoes – 84/100
Metacritic – 67/100

Filmo biudžetas – 12 500 000 $

Bendros pajamos – 75 993 061 $

Apdovanojimai:

 

Nominacija už geriausią filmą

 

  Nominacija už geriausią draminį filmą

  Nominacija už geriausią režisierių – George Clooney

  Nominacija už geriausią aktoriaus vaidmenį draminiame filme – Ryan Gosling

  Nominacija už geriausią scenarijų – George Clooney,Grant Heslov

Siužetas

Politinė drama, sukurta Beau Willimon pjesės “Farragut North” motyvais, pasakoja apie prezidentinės rinkimų kampanijos peripetijas.

Buvaukine.lt sako:

Politinis gyvenimas“

Holivudo A klasės aktorius George‘as Clooney‘is grįžta ketvirtą kartą kaip režisierius ir šį sykį pristato mums  politinę dramą. Gavęs visišką kontrolę filmavimo aikštelėje kaip šios juostos prodiuseris, scenaristas ir režisierius, George‘as Clooney‘is pateikia žiūrovui politinio gyvenimo užkulisius, kuriuose yra kupina melo, korupcijos, išdavysčių.

Filmo centre jaunas, ambicingas, arogantiškas gubernatoriaus Morriso rinkiminės kampanijos patarėjas Styvenas. Jo ideologija yra paprasta – jo kandidatas bet kokią kaina turi laimėti rinkimus, o jis pats trokšta atsidurti Baltuosiuose Rūmuose. Styvenas supranta, jog politika – tai purvinas žaidimas, kupinas intrigų, todėl sąžiningai kovoti nėra prasmės. Tamsiausią paslaptį apie savo kandidatą atskleidęs jaunuolis tampa politinio žaidimo auka ir išsipainioti jam bus labai sunku. Gyvenimas pasikeičia kardinaliai, jo pasitikėjimą prarandą visi, net artimiausi draugai ir kolegos. Dilema, kurią vaikinas turi išspręsti, yra jam pernelyg sunki, nes jo meilės reikalai irgi yra įpainioti į žaidimą, todėl tenka žaisti abejose barikadų pusėse. Išeitis yra – galima pasiduoti, mesti viską ir gyventi toliau, tačiau principingas Styvenas nėra iš tokiu žmonių, kurie nuleidžia rankas. Kitas svarbus šios juostos personažas tai politikas Maikas Morisas. Jis yra pavyzdys visuomenėje, jis turi būti kitu prezidentu, tačiau ne viskas iš pirmo žvilgsnio nėra taip paprasta. Užsimezgusi kova tarp patarėjo ir gubernatoriaus bus lemtinga jų abiejų interesams.

Aktorių kolektyvas yra labai įspūdingas. George‘as Clooney‘is pasikvietė į savo filmą Oskarų laureatą Phillip‘ą Seymore‘ą Hoffman‘ą, kuris savo personažą suvaidino fantastiškai. Oskarams nominuoti Paul‘as Giammati‘is, Marisa Tomei papildė juostą puikia vaidyba, na o talentingasis Ryan‘as Gosling‘as buvo nepakartojamas ir įtikinamai suvaidino Styveną.

Puikiai parinkta muzika, kuri sukuria nuostabią atmosferą – galima pasijausti ekstazės būsenoje. Nuostabus scenarijus bei siužeto pateikimas, kuris neleis nuobodžiauti. Geri, prasmingi veikėjų dialogai, kurie sudaro stipriausią filmo pusę. Režisieriaus darbas paliko nepamirštamą įspūdį, visos scenos buvo pateiktos harmoningai. Filmas yra sukurtas be jokiu pagražinimų, o kai kurios scenos gali būti šokiruojančios, tačiau filmas įgauna dėl to kitokių spalvų, tampa niūresnis ir labiau realistiškesnis.

Šis darbas dar kartą įrodė, jog George‘as Clooney‘is yra ne tik puikus aktorius, tačiau ir nuostabus režisierius, kuris sugeba pritraukti ir sudominti bet kokio amžiaus žiūrovą. Tikėkimės sulaukti daugiau tokių stiprių dramų iš pono Clooney‘io.

Vertinimas: 10/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-01-15, in Drama. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: