Tamsiausia valanda / The Darkest Hour


Premjera: Rugsėjo 15, 2011
Premjera Lietuvoje: Sausio 6, 2012
Indeksas: T
Trukmė: 89 min.
Žanras: fantastinis, veiksmo, trileris
Šalis: JAV
Režisavo: Chris Gorak
Vaidina: Emile Hirsch, Rachael Taylor, Olivia Thirlby, Max Minghella, Joel Kinnaman

IMDB – 4.9/10
RottenTomatoes – 11/100
Metacritic – 16/100

Filmo biudžetas – 30 000 000 $

Bendros pajamos – 64 626 786 $

Siužetas

Penki amerikiečių jaunuoliai nevaržomai linksminasi Maskvoje – niekuomet nemiegančiame Rusijos megapolyje.

Tačiau staiga įvyksta kažkas neįtikėtino – ima dingti žmonės, griūva didžiausi pastatai… Netrukus jaunuoliai sužino, jog tas pats vyksta Niujorke, Londone, Paryžiuje, Tokijuje… Pasaulis nyksta akyse.

Viso chaoso priežastis – nematomos būtybės, mintančios elektros energija ir tokiu būdu kaskart stiprėjančios. Savo kelyje šios būtybės naikina bet kokias gyvybės apraiškas.

Atsidūrę pačiame įvykių epicentre jaunuoliai bando išgyventi… Tamsiausia jų gyvenimo valanda išauš jau netrukus.

Buvaukine.lt sako:

„Studentų nuotykiai Rusijoje“

Per pastaruosius keletą metų kine siaučia ateiviai, kurie niekaip negali nusiraminti naikinę mūsų planetą bei visą žmoniją. Maloniai nustebino filmo kūrėjai šį kartą. Vietoj JAV veiksmas persikėlė į Rusiją.

Scenarijaus bei įdėjos atžvilgiu viskas atrodo nematyta, dėja tai iš dalies nukopijuotas filmas „Dingimas 7-oje gatvėje“. Siūžetinė linija beveik identiška, o ateivių vizija vienoda. Į kovą su ateiviais šį kartą stoja jauni, kovingi, mėgstantys įšūkius bei drąsus studentai, kurie pateko į kovos lauką atsitiktinai. Tokie ir yra visada studentai, drąsesni už kariškius.

Žiūrint filmą nesijaučia rusiškos dvasios, matyt filmo kūrėjai nepasidomėjo labai apie rusų kūlturą bei šiuolaikinę Maskvą. Beprasmiai dialogai, po kurių juoktis norėjosi. Klubinis, naktinis gyvenimas parodytas irgi ne iš geresnės pusės.

Iš vizualinės pusės viskas žiūrėjosi neblogai. Kokybiški specialieji efektai bandė užlopinti filmo spragas, tačiau vien tuo negalima kompensuoti visumos. Silpnas 3D, kuris parodo konvertacijos į šį formatą skubėjimą. Likus 20 minučių iki filmo pabaigos prasidėjo efektas, kuris truko kelias minutės. Neblogas garso takelis, kuris leidžia atsipalaiduoti. Įtampa išlaikyta minimaliai.

Aktoriai bandė kažką vaidinti ir emocijas reikšti, tačiau viskas atrodė nenatūraliai ir juokingai. Emilie‘is Hirsch‘as, Rachel Taylor tik ir buvo filmo ramstis, vieninteliai aktoriai, kuriems teko vaidinti tikrai geruose filmuose. Negalima pamiršti pasišaipimo iš rusų. Gosha Kucenko ant arlkio bei Artur‘as Smolianikov‘as, kurie suvaidino neblogai, o buvo pavaizduoti kaip kokie klounai, degradai ir bailiai. Nejaugi amerikiečiai taip įsivaizduoja rusu? Labai liūdnas vaizdas buvo matyti tokia pašaipa.

Filmo pabaiga duoda mintį apie tesinį, kurio tikėkimės nesulauksime. Daug vietų, kurios reikalavo tikslaus atsakymo, bet dėja jo taip ir nebuvo galima sulaukti. Užtenka mums ateivių, jau ir taip tiek kartų žemė buvo užpulta. Dėl jos kovojo ir tėvas su vaikais, ir kaubojai, ir kariškiai, o dabar ir studentai prisidėjo. Filmas vienam kartui, kurį atsiminti bus labai sunku.

Vertinimas: 3/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-01-06, in Fantastinis. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: