Mergina su drakono tatuiruote / The Girl with the Dragon Tattoo


Premjera: Gruodžio 21, 2011
Premjera Lietuvoje: Sausio 6, 2012
Indeksas: N16
Trukmė: 158 min.
Žanras: Trileris, Drama
Šalis: JAV
Režisavo: David Fincher 
Vaidina: Rooney MaraDaniel Craig, Stellan Skarsgrd, Robin WrightChristopher Plummer

IMDB – 8.0/10
RottenTomatoes – 86/100
Metacritic – 71/100

Filmo biudžetas – 90 000 000 $

Bendros pajamos – 232 617 430 $

Apdovanojimai:

 

  Nominacija už geriausios aktorės vaidmenį

  Nominacija už geriausią garso takelį

 

Siužetas

Šokiruojantis, prieštaringas, gundantis, brutalus, baisus, nepadorus, seksualus ir viltingiausiai laukiamas žiemos sezono filmas. Jeigu matėte BAFTA apdovanojimą pelniusį skandinavišką trilerį arba skaitėte lietuvių kalba išleistas Stiego Larssono trilogijos knygas, tai jau žinosite nemalonios provokacijos turinį. Visuomenės sugėdintas žurnalistas ir talentinga kompiuterių hakerė gotė narsto turtingiausioje Švedijos šeimoje mįslingai dingusios merginos likimą.

Buvaukine.lt sako:

“Kitokia mergina”

David‘as Fincher‘is pristato mums visai kitą požiūrį į Stieg‘o Larsson‘o romaną „Mergina su drakono tatuiruote“. Tai yra brutalus, purvinas, realistiškas bei šaltas filmas su puikia įdėjos išraiška.

Režiserius sukurė autentišką knygos pasaulį, parodė viską be pagražinimo, be cenzūros. Scenarijus labai stiprus, būtent jis ir leidžia suvokti kūrinio stiprumą, knygos autentiškumą. Siužeto atžvilgiu nepriekaištingai žaidžiama su žiūrovų, bandoma kuo giliau jį įtraukti į šią pavojų, intrigų bei melagysčių duobę. Puikus garso takelis, kuris dera prie kiekvienos scenos. Sukuria nuostabiai niūrią atmosferą.

Kiekvieną kartą David‘as Fincher‘is kviečia į savo naujausią filmą jaunus talentus bei kino grandus. Šį sykį garbė atiteko užkariaujančiai Hollywod‘a amerikietei Rooney Mara‘i. Aktorė kardinaliai pasikeitė Lisbeth‘es vaidmeniui. Vaidybos plane priekaištų nėra, drąsus vaidmuo, kurio įgyvendinimui reikėjo pasiryžti viskam. Nuo išvaizdos transformacijos iki brutaliausiu sekso scenų ir žinoma Rooney atliko viską tobulai. Stiprus personažas, stiprios ir valingos merginos portretas, kuris atsiskleidžia palaipsniui. Ne mažiau svarbus yra ir kitas personažas, žurnalistas, kurį įkūnijo Daniel‘is Craig‘as. Puikiai suvaidintas vaidmuo. Antrame plane atsidurė puikus kino grandai tokie kaip Christopher‘is Plummer‘is, Stellan‘as Skarsgard‘as bei Steven‘as Berkoff‘as. Išvysime ir Robin Wright ar Goran‘ą Visnjic‘ą. Visam aktorių kolektyvui reikia padėkoti už puikią vaidybą.

Šios juostos nereikia lyginti su švedų, nes tai nėra perdirbinys, o tiesiog režisieriaus vizija į kūrinį. Ekranizacija gavosi brandesnė ir labiau atitinkantį romaną. Prievartos, brutalumo buvo tikrai daug, todėl filmas gavo statusą N-16. Tai daro šią juostą labiau patrauklią, labiau realistišką. Tikėkimės, jog bus sukurtos dar dvi dalys. Tikėkimės, kad į režisieriaus kėdę atsisės vėl David‘as Fincher‘is.

Vertinimas: 10/10

About Dario Voitukevez

The Movie Lover!!!

Posted on 2012-01-06, in Trileris. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: